• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
KANAL GÖRÜNTÜLEME HİZMETLERİ
ATIK SU GİDERİ GÖRÜNTÜLEME
 Görüntüleme

Dedektörle Noktasal Tespit

KANALİZASYON HATTI VE RÖGAR TESPİT HİZMETLERİ


05359645534   Boru Tespit Dedektörü      Boru Tespit Dedektörü

TIKANIKLIK TESPİTİ

Sıhhi tesisat atıksu sisteminde borular yapının altında gizli ve karmaşık bir şekilde durmakdadır. Tıkanıklık sorunu yaşandığında önce tıkanıklık açma işlemi ve görüntüleme yapılır eğer sonucunda tesisat hatası, çökme ve buna benzer sorunlar tespit edilirse zemini kırıp tesisatı ortaya çıkarmak kaçınılmazdır. Bundan sonra noktasal tespit dediğimiz çalışma devreye girmelidir.

Kısaca bahsedecek olursak;
Tesisatın içine gönderilen verici (sonda) yüzeyden dedektör ile eşleştirilip tam noktasını tespit eder ve derinlik ölçüsü verir. Bu işlem profesyonel cihazlar ve tecrübe ile birleştiğinde sorun en az hasar ve maliyet ile çözülmüş olur.

RADYE TEMELDEN TAŞINAN BORULARIN TESPİTİ

İnşaat alanında sağlam ve kolay olduğu düşünülen RADYE temel sisteminde atıksu giderleri demirlerin arasından döşenerek rögar hattına taşınır. Ancak bu işlem ehil kişiler tarafından yapılmadığında yada yeterince dikkat edilmediğinden dolayı tıkanma, sızdırma, su taşması gibi sorunlar daireler su kullanımına başladığında gün yüzüne çıkmaktadır. 

Radye temelden taşınan atık su borularını dedektör sistemiyle noktasal tespitte bulunup 1-2 metre kırıp tamir etmek mümkündür. Sorunun bir iki metreden fazla olması durumunda temele vereceği hasar riske edilemeyeceğinden farklı teknik çözümler üretilmelidir. (Üst kat tesisatlarının ayrılması gibi)


YER ALTINDAKİ BİLİNMEYEN RÖGARLARIN NOKTASAL TESPİTİ

Binalarda kullanılan Lavabo, Mutfak, Wc, Balkon atıksu boruları zemin katta toplanarak bina dışındaki Rögar dediğimiz kapaklı kuyuya taşınır. Buradan'da merkezi kanalizasyon hattına gönderilir.

Bazen bu rögarların üzeri çeşitli sebeplerden veya unutularak kapanır ara sıra temizlenmesi gereken bu merkez bulunamadığı taktirde tıkanır ve kötü kokuya sebebiyet verir. Yeri belli olmayan rögarların her tarafı kazıp dağıtmadan bulunması mümkün değildir. Teknoloji ile bu sorunu tek noktadan gidermek artık çok kolay. 

Çalışma sistemi;
Tesisatın içine gönderilen verici (sonda) yüzeyden dedektör ile eşleştirilip tam noktasını tespit eder ve derinlik ölçüsü vererek bizi yeri belli olmayan rögarı hiç şaşmadan bulmamızı sağlar. Tabi burada tecrübe ve deneyimi hafife almamak lazım!!
TIKANIKLIK AÇMA HİZMETLERİ
LAVABO TIKANIKLIĞI AÇMA
 Lavabo Tıkanıklık Açma
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret89069